Karnevaali JM tulokset

Karnevaali JM ajettiin eilen Suonenjoella. Yleisessä luokassa kolmen kärjen veivät järjestävän seuran Suonenjoen Urheiluautoilijoiden Sauli Laitinen, Juha Rytkönen ja Pasi Pellinen. Naisten luokassa kolme parasta olivat Tanja Manninen (SuonUA), Kirsi Kröger-Kuosmanen (Koi-SavUA) ja Heli Lindroos (PihtUA).

Nuorten luokan voittoon kaasutti Krisse Huupponen (ÄkiUA), toiseksi Riku Haukka (SuonUA) ja kolmanneksi Niko Haukka (SuonUA). EVK-luokassa kolmen kärki oli Matias Sutinen (SuonUA), Timo Puttonen (VesUA) ja Erkka Vehviläinen (SuonUA).

Karnevaali JM 2014 tulokset

Yleinen

  1. Laitinen Sauli, SuonUA
  2. Rytkönen Juha, SuonUA
  3. Pellinen Pasi, SuonUA
  4. Lohilahti Jukka, KUA
  5. Sutinen Juho, PihtUA
  6. Puttonen Teppo, VesUA
  7. Haukka Sami, SuonUA
  8. Haukka Mika, SuonUA
  9. Tenhunen Tommi, SuonUA
  10. Lindroos Heli, PihtUA
  11. Kortelainen Mika, JuuUA
  12. Manninen Antti, SuonUA
  13. Puttonen Timo, VesUA
  14. Palm Pekka, KUA
  15. Rytkönen Joonas, LapinlAU
  16. Sutinen Markus, SuonUA
  17. Matilainen Jukka, MhMK
  18. Laitinen Topi, VesUA
  19. Rossi Tuomo, SuonUA
  20. Pakarinen Henri, VesUA
  21. Turunen Mikko, JoeUA
  22. Hassinen Jari, Koi-SavUA
  23. Tiikkainen Olli, LapinlAU
  24. Vehviläinen Erkka, SuonUA

Naiset

  1. Manninen Tanja, SuonUA
  2. Kröger-Kuosmanen Kirsi, Koi-SavUA
  3. Lindroos Heli, PihtUA
  4. Haukka Anne, SuonUA
  5. Rytkönen Anne, SuonUA
  6. Koljonen Anne, VesUA
  7. Mikkonen Suvi, KiuUA
  8. Korpela Susanna, SAU
  9. Sutinen Liisa, VesUA
  10. Lång Heidi, KiuUA
  11. Ahonen Terhi, SuonUA
  12. Hirvonen Jenna, Koi-SavUA

Nuoret

  1. Huupponen Krisse, ÄkiUA
  2. Haukka Riku, SuonUA
  3. Haukka Niko, SuonUA
  4. Harju Daniel, PengUA
  5. Miettinen Olli, JuuUA
  6. Mölsä Pasi, JoeUA
  7. Kärkkäinen Kosti, KiuUA
  8. Hassinen Tero, Koi-SavUA
  9. Airaksinen Eemil, SuonUA
  10. Huttunen Miika, Koi-SavUA
  11. Lindroos Jarno, PihtUA
  12. Kuusrainen  Ville, VesUA

EVK

  1. Sutinen Matias, SuonUA
  2. Puttonen Timo, VesUA
  3. Vehviläinen Erkka, SuonUA
  4. Matilainen Jukka, MhMK
  5. Ollikainen Ilkka, LapinlAU
  6. Puranen Jarno, SuonUA
  7. Tikkanen Jyri, SuonUA
  8. Tuominen Joonas, PuMK/UA
  9. Lohilahti Jukka, KUA
  10. Hytönen Arto, VesUA
  11. Himanen Jani, MhMK
  12. Hietavala Arto, VesUA
  13. Halonen Janne, VesUA
  14. Pekurinen Jani, Juvan UA
  15. Kuikka Ari, VesUA
  16. Kokkonen Antti, KUA
  17. Kuikka Sami, TTR
  18. Vuorisalo Ville, PyhUA

Vastaa